0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД размислуваат за укинување на визите за Израел, Романија, Бугарија и Кипар

Американскиот министер за внатрешна безбедност Алехандро Мајоркас изјави дека Соединетите Американски Држави размислуваат да додадат четири земји во програмата за укинување на визите, дозволувајќи им да останат во САД до 90 дена без виза.

Back to top button
Close
Close