0_Магазин.ПорталЗанимливостиСветСвет.Портал

САД: Полициски оддел што го инспирираше „Закон и ред“ под истрага

Њујоршката полиција е најголемата општинска полиција во САД - со приближно 36.000 униформирани службеници и 19.000 административни службеници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close