Дописници СветСветСвет.Портал

САД од ноември без рестрикции за странски патувања во земјата

Странски државјани кои ќе покажат доказ за целосна вакцинација пред да се качат на авионот ќе можат да летаат за САД, изјави денеска Џеф Зинц, координатор во Белата куќа за прашања по пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close