0_Web_АктуелноБизнисБизнис.СлајдерРуско-украинска кризаСветСвет.Слајдер

САД најавуваат испораки нафта од стратешките резерви, цените нагло паѓаат

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден разгледува опција да испорача до 180 милиони барели нафта од Стратешките нафтени резерви (СПР) во текот на неколку месеци, како дел од активностите што имаат за цел намалување на цените на горивата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close