НекатегоризираноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД: Напаѓачот на божиќната поворка сослушан на суд, бројот на жртви се зголеми на шест

Мажот обвинет за повеќекратно убиства откако удри во божиќна поворка во градот Вокеша во Висконсин, вчера беше сослушан во судо кој му одреди кауција од повеќе милиони долари, додека бројот на загинати се искачи на шест.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close