0_Web_Насловна-слајдерДописници СветСвет

САД: Климатските промени поттикнуваат бегалски бранови и имиграција на милиони

Директорот на националното разузнавање на САД и министерствата за одбрана и за внатрешна безбедност објавија синоќа прегледи за проценките околу тоа какви последици оставааат климатските промени по американскте национални интереси, и како заканата од тоа ќе влијае на американските стратешки цели.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close