Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД, Канада, ЕУ и Велика Британија наметнаа координирани и засилени санкции против режимот во Белорусија

Остануваме посветени да ги поддржиме демократските аспирации на народот во Белорусија и стоиме заедно да предизвикаме последици за режимот – и за оние кои го поддржуваат – за обидите да се заглушат гласовите на независното граѓанско општество и на сите Белоруси кои бараат вистината да излезе на виделина за тоа што се случува во нивната земја, сенаведува во заедничката изјава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close