0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД и 14 пацифички островски држави презедоа обврска за засилување на партнерството

„Тихоокеанските лидери ја поздравуваат посветеноста на САД за зајакнување на нивниот ангажман, што вклучува зајакнување на нивното дипломатско присуство, на врските меѓу народите и развивање на соработката на САД низ целиот регион“, се наведува во соопштението на Белата куќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close