0_Web_Насловна-слајдерБалканБалкан.ПорталДописници Свет

САД и ЕП повикуваат за намалување на тензиите на Косово, Вучиќ ги откажа сите состаноци

САД, во соработка со ЕУ, НАТО и Белград и Приштина, ќе се обидат да преземат итни чекори за да ја запрат ескалацијата на тензиите во северниот дел на Косово, да овозможат натамошен напредок на дијалогот под покровителство на ЕУ и да спречат негативно влијание врз секојдневниот живот, порачаа од Стејт Департментот, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close