Бизнис.СлајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД имаат рекорден недостиг на возачи на камиони

Потребни се најмалку уште 80.000 луѓе за транспортната индустрија во САД, изјави за Си-Ен-Ен претседателот на Американската асоцијација на возачи на камиони Крис Спиар

Back to top button
Close
Close