СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД изгласа закон за финансирање обнова на израелскиот противракетен систем

Претставничкиот дом на Конгресот на САД со големо мнозинство усвои закон за обезбедување милијарда долари за обновување на израелскиот противракетен систем „Железна купола“.

Back to top button
Close
Close