0_Web_АктуелноСветСвет.Слајдер

САД: За 2-3 недели ќе се утврди ефикасноста на вакцините против новата омикрон варијанта

- Загрижени сме дека, во најлош случај, вирусот може да биде толку различен што вакцините нема да обезбедат заштита од него. Овој аспект мора да се тестира што е можно поскоро.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close