СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД загрижени поради израелското затворање на палестински невладини организации

Во октомври, Израел категоризираше шест палестински организации како терористички, поради нивните наводни врски со левичарската милитантна група Народен фронт за ослободување на Палестина, иако јавно, израелски официјални лица не споделија никакви докази.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close