0_Web_АктуелноДописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД доделуваат нова воена помош за Украина вредна 625 милиони долари

На ГС на ОН, претседателот Бајден стави јасно до знаење дека ние ќе го поддржиме народот на Украина толку време колку што е потребно. Неодамнешните случувања со лажните референдуми на Русија и обидите за анексија, како и новите откритија за бруталност врз цивилите направено на укранските територии претходно контролирани од Русија, уште повеќе ја зајакнуваат нашата решеност да помагаме, изјави државниот секретар Ентони Блинкен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close