Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД го честитаа Денот на независноста на Либан и го осудија терористичкиот напад во Ерусалим

САД испратија честитки до народот на Либан по повод Денот на независноста, а во меѓувреме го осудија денешниот терористички напад во Ерусалим при што загина едно лице, јави дописникот на МИА од Вашингтон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close