0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.Слајдер

САД го тужат Гугл за следење без дозвола од корисниците

Група високи функционери во американското правосудство поднесоа тужби против Гугл. Нивната теза е дека компанијата ги следи и профитира од податоците за локацијата на корисниците, иако ги тера потрошувачите да мислат дека можат да ја заштитат својата приватност во секое време.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close