Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД го осудија можното воведување смртна казна против продемократските и антивоени активисти во Белорусија

„Режимот на Лукашенко продолжува да репресира со употреба на насилство и овие амандмани на Кривичнот законик се насочени кон продемократските и антивоени движења во Белорусија“, оцени Стејт департментот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close