0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Садр победник на ирачките парламентарни избори

Партијата на шиитскиот свештеник Моктада ал Садр освои најголем број мандати на ирачките парламентарни избори, додека партијата на поранешниот ирачки премиер Нури ал Малики ќе биде втора по големина шиитска партија

Back to top button
Close
Close