ЕвропаСвет.Слајдер

Саакашвили: „Северен тек 2“ може да биде од корист за Украина

Поранешниот грузиски претседател и актуелен шеф на Извршниот комитет за реформи на Украина Михаил Саакашвили смета дека гасоводот „Северен тек 2“ може долгорочно да биде во корист на Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close