0_Македонија.ПорталПолитика

Руте: Шансите да се постигне решение за тргање на бугарското вето за Северна Македонија се 50-60 отсто

Холандскиот премиер Марк Руте пред почетокот на Европскиот самит во Брисел изрази загриженост поради бугарската блокада за Северна Македонија, а со тоа и на Албанија. Тој нагласува дека се прават обиди да се надмине спорот и додава дека има 50-60 проценти шанси за тоа да се постигне следнава недела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close