ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Руско МНР: Русија подготвена да помогне на Авганистан, но не и да ја признае талибанската влада

Русија, Кина и Пакистан се подготвени да дадат помош за Авганистан, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи, но Москва се уште не е подготвена да ја признае талибанската влада.

Back to top button
Close
Close