0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Руското производство на нафта со остар пад, експерти предвидуваат лоши сценарија

Денес еден милион барели руска нафта се надвор од системот... Сметаме дека ова, веројатно, ќе се удвои овој месец, кога постоечките санкции ќе стапат на сила. Мислам оти не треба да се очекува наскоро да има намалување на цените, изјави Луни за западните медиуми, пренесе Индекс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close