ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Руско МО: Ја зазедовме рафинеријата, одиме директно на Лисичанск

Руските сили и сепаратистичката милиција тргнаа во офанзива на градот Лисичанск, а украинската војска на тоа подрачје трпи големи загуби, објави руското Министерство за одбрана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close