0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Русковска ќе ја обжали одлуката за нејзината суспензија до Советот на јавни обвинители

Обвинителката Вилма Русковска ќе ја обжали одлуката за нејзината суспензија до Советот на јавни обвинители. Русковска за МИА потврди дека го добила решението и дека рокот за поднесување жалба е осум дена, кој почнува да тече од денеска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close