СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Руски бизнисмен им плати на САД казна од над половина милијарда поради затајување данок

Рускиот бизнисмен Олег Тинков платил 509 милиони долари на американската држава како дел од договорот со нејзините власти во случајот за затајување данок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close