0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Руските дипломати, нивните семејства и техничкиот персонал ја напуштија Бугарија

Седумдесет вработени во дипломатските претставништва на Русија ја напуштија Бугарија поради обвинувања за шпионажа. Со нив заминаа и нивните семејства, а вкупниот број луѓе кои ја напуштија земјата изнесува околу 200, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close