ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Руските воени трошоци зголемени за 40 отсто

Трошоците за одбрана на Русија се зголемија за речиси 40 отсто во првите четири месеци од оваа година, покажуваат прелиминарните податоци на руското Министерство за финансии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close