ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Рускиот реморкер „Спасител Василиј Бек“ е погоден со Харпун

Во најновиот извештај на британското Министерство за одбрана се наведува дека украинските сили ја потврдиле првата успешна употреба на противбродски проектил Харпун

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close