ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска криза

Рускиот министер за одбрана Шојгу ги посети војниците во Украина, соопшти МО

На командните пунктови на руските единици, армискиот генерал Сергеј Шојгу ги прифати извештаите на командантите за актуелната ситуација и акциите на руските вооружени сили во главните оперативни области, се вели во соопштението на Министерството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close