ЕвропаСвет.ПорталСвет.Слајдер

Рускиот министер за одбрана е подготвен да се сретне со својот британски колега за Украина

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу се согласил на состанок во Москва со неговиот британски колега Бен Валас, на кој ќе се разговара за руско-западната криза околу Украина, изјави денеска извор од британското Министерство за одбрана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close