Европа

Руската полиција го посети седиштето на Комунистичката партија поради тужби за измама

Руските власти денеска се појавија во седиштето на опозициската Комунистичка партија, еден ден откако адвокатите на партијата ја поднесоа својата прва тужба за да ги оспорат резултатите од онлајн гласањето од неодамнешните парламентарни избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close