0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Руската војска презеде контрола врз стратешкиот град Лиман

Претставникот на Министерството за одбрана на Русија, Игор Конашенков изјави денеска дека вооружените сили на Руската Федерација и самопрогласената „Народна Република Доњецк“ презеле целосна контрола врз стратешкиот град Лиман во источниот дел на Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close