БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Руската амбасада верува во темелна истрага за смртта на четворицата руски туристи во Албанија

Руската амбасада во Тирана ја потврди смртта на четворица руски државјани во албански хотел и изрази надеж дека ќе се спроведе детална истрага за инцидентот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close