ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Русија: Јеховини сведоци осудени на долготрајни затворски казни

Според Јеховините сведоци, против членовите на групата се покренати 257 кривични постапки, 559 мажи и жени се обвинети за екстремизам, а 70 верници во моментов се во затвор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close