ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Русија ја идентификуваше новата варијанта на коронавирусот, која е позаразна од Делта

Русија пријави случаи на инфекција со новата варијанта на коронавирусот, за која се верува дека е позаразна од Делта поради рекордното зголемување на бројот на заразени и починати. Тоа ги принуди московските власти повторно да воведат порестриктивни санитарни мерки, пренесува Радио Слободна Европа.

Back to top button
Close
Close