ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Русија ја забрани работата на московското биро на канадската телевизија Си-Би-Си

Со жалење и натаму забележуваме отворени напади врз руските медиуми од земјите на таканаречениот колективен Запад што себе си се нарекуваат цивилизирани, изјави Марија Захарова, портпаролка на руското Министерство за надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close