ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Русија: Украинци дигнаа во воздух шест столбови на високонапонски далноводи на нуклеарката Курск

Руската безбедносна служба тврди дека украински саботери на 4, 9 и 12 август дигнале во воздух шест столбови на високонапонски далноводи на нуклеарната централа Курск

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close