ЕвропаЕвропа.Портал

Русија соопшти за три кибер напади во текот на изборите

Руската изборна комисија соопшти дека регистрирала надворешно мешање во тековните парламентарни избори во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close