ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Русија протерува американски дипломати

Лицата вработени повеќе од три години во Амбасадата на САД во Москва треба да ја напуштат Русија до 31 јануари 2022 година, изјави денеска портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close