0_Web_АктуелноЕвропаСвет.Слајдер

Русија привремено ги запира испораките гас за ЕУ преку „Северен ток“

Рускиот енергетски гигант „Газпром“ денеска соопшти дека транзитот на природен гас во Европската унија преку гасоводот„ Северен тек 1“ ќе биде запрен од 31 август до 2 септември поради одржување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close