0_Спорт.ПорталОстанатоСпортСпорт.Слајдер

Русија повика да не се политизираат Олимписките игри

Официјална Москва порача денеска дека политиката треба да стои настрана од олимпискиот спорт, ден откако САД објавија дипломатски бојкот на Зимските олимписки игри закажани за во февруари идната година во Пекинг поради наводно кршење на човековите права во Кина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close