СветСвет.Слајдер

Русија побара меѓународна помош за Авганистан

Русија на денешната меѓународна средба во Москва побара мобилизација на меѓународната помош за Авганистан и при тоа изрази жалење поради одлуката на САД да не присуствува на разговорите

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close