ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Русија отвора бесцарински продавници за дипломати

Русија воведува бесцарински продавници во кои дипломатите ќе можат да купуваат производи од Запад за девизи, што многу Руси би можело да потсети на злогласните продавници „Бериоска“ кои беа официјална привилегија за време на советската ера, пишува „Гардијан“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close