0_Web_АктуелноСвет

Русија најави дека ќе одговори на зголемувањето на бројот на американски војници во Европа

„Она што се случува сега (акумулацијата на силите на НАТО во Источна Европа) секогаш ќе поттикнува компензациски мерки од наша страна“, изјави заменик-министерот за надворешни работи Сергеј Рјабков.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close