ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Русија: Над 2.000 поплаки за нерегуларности на првиот ден од изборите за Думата

На првиот ден од гласањето, вчера, независните набљудувачи од организацијата за правата на избирачите „Голос“ забележаа околу 2.000 процедурални прекршувања, а повеќето од нив се за фотографирање или видеа записи, што е вообичаен показател за купувањето гласови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close