0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Русија и САД во заедничка мисија на Венера

Русија првпат најави мисија на Венера лани, со првични датуми на лансирање меѓу 2027. и 2029 година. Неодамна, и Обединетите Арапски Емирати објавија намери...

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close