0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Русија и НАТО меѓусебно се обвинуваат за нарушување на односите

Кремљ денеска соопшти дека одлуката на НАТО да протера осум дипломати од Мисијата на Русија во Алијансата во целост ги поткопува надежите за нормализација на односите помеѓу Русија и Алијансата

Back to top button
Close
Close