СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Русија и Индија потпишаа договори за трговија и оружје

Русија и Индија, за време на посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Њу Делхи, потпишаа серија трговски договори и договори за оружје, меѓу кои и дека Индија ќе произведе повеќе од 600.000 калашникови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close