ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Русија инсталира систем за противвоздушна одбрана во украинската нуклеарна централа Запорожје

Руските сили почнаа да инсталираат систем за воздушна одбрана во најголемата европска нуклеарна централа Запорожје откако гранатирањето предизвика страв од катастрофална несреќа

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close