0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Русија воведува неработна недела по рекордниот број умрени од Ковид-19

Претседателот Владимир Путин нареди воведување платена неработна недела, откако денеска беше регистриран нов рекорден број смртни случаи. Русите нема да одат на работа во првата недела од ноември, што воедно се совпаѓа со училишните празници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close